Transparentní spolupráce
Spolupráce mezi zdravotnickými odborníky/zařízeními a farmaceutickými společnostmi je neodmyslitelnou součástí zdravotnického systému. Jako taková má pozitivní vliv na kvalitu poskytované péče i hodnotu medicínského výzkumu.
Odborníci disponují cennými znalostmi o nemocech a jejich léčbě, které pomáhají farmaceutickým společnostem posouvat hranice moderní medicíny.Obě strany se pravidelně setkávají během vědeckého výzkumu, klinického hodnocení, vzdělávacích aktivit atp.
Je to však právě spolupráce mezi odborníky a průmyslem, jež může vytvářet potenciál pro střet zájmů. Jsme svědky tlaku veřejnosti, médií i politiků na zprůhlednění a objasnění těchto vztahů.
Evropská federace farmaceutického průmyslu a asociací (EFPIA) po diskusi s odbornými i průmyslovými kapacitami proto přistoupila k přijetí Disclosure kodexu, který dává vzniknout iniciativě "Transparentní spolupráce".
Co přináší "Transparentní spolupráce"?
Primárním cílem této celoevropské iniciativy, jejímž vzorem je americký Sunshine Act, je objasnit rozsah i podstatu spolupráce mezi zdravotnickými odborníky/zařízeními a farmaceutickými společnostmi a ozřejmit výši souvisejících plateb.
Spolupráce na prvních dvou ročnících Akademie pacientských organizací (APO)
EUPATI do ČR
Terapie budoucnosti
Terapie budoucnosti je edukační projekt Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP), jehož cílem je seznámení odborné i laické veřejnosti s nejmodernějšími léčebnými směry a možnostmi. V jeho rámci jsou realizovány zejména přednášky pro odborníky ve spolupráci s Českou lékařskou společností Jana Evangelisty Purkyně.
Semináře realizované v rámci projektu:
29. 9. 2021 - CAR T buněčná terapie
Záznam Výstup z akce [PDF]
7. 12. 2021 – Léčba a prevence pomocí mRNA
Záznam Výstup z akce [PDF]
12. 4. 2022 - Genová terapie
Záznam Pozvánka
9. 1. 2023 - Oligonukleotidové terapie
Záznam Pozvánka
25. 5. 2023 - Konjugované monoklonální protilátky
Záznam